Rzetelna Firma

Słupek prowadzący U-1a monolityczny

Przeznaczony jest do optycznego prowadzenia ruchu. Stosuje się go w celu ułatwienia kierującemu, szczególnie w porze nocnej i trudnych warunkach atmosferycznych, orientacji co do szerokości drogi i jej przebiegu.

Słupek wykonany jest z tworzywa sztucznego odpornego na właściwości mechanicznych oraz warunki atmosferyczne. Produkowany jest jako monolit - w całości (bez łączeń technologicznych).
Urządzenia odblaskowe skośne mocowane są na nity tzw. "bananowe". Na korpusie znajdują się wgłębienia do oznaczeń cyfrowych oraz 50 cm od dołu słupka widoczny jest delikatny wypust oznaczający poziom wkopania słupka w grunt. W dolnej części znajduje się otwór, przez który przekładamy kotwę z tworzywa sztucznego aby po wkopaniu utrudniała wyjęcie słupka z ziemi.

Przekrój słupka:
trapez o wym. 40x80x120 mm
wysokość słupka: 1500 mm
waga - 1 kg

Na specjalne zamówienie możemy wykonać słupki z elastycznego tworzywa, dzięki czemu słupek po zgięciu, najechaniu wraca do swojego kształtu poprzecznego pierwotnego.


Na produkt posiadamy Certyfikat Zgodności WE (CE) zgodny z normą EN 12899-3:2007

Tyczka "ŚNIEŻKA"

Tyczka wykonana jest z odpornego na warunki atmosferyczne tworzywa sztucznego w kolorze pomarańczowym fluorescencyjnym. Stosuje się je  w okresie zimowym wraz z słupkami prowadzącymi U-1a i U-1b w celu oznaczenia skrajni jezdni podczas obfitych opadów śniegu. Często jeżdżące pługi usypują po boku drogi duże ściany śniegu, które zasypują słupki drogowe i znacznie ograniczają widoczność skrajni drogi. Wtedy znakomicie spełnia swoją rolę tyczka, która jest bardzo widocznym przedłużeniem słupka U-1a czy U-1b. Jednocześnie mogą znacznie wpłynąć na zmniejszenie uszkodzonych słupków ponieważ nie zostanie najechany przez pług. Tyczki można zamocować do słupka za pomocą opasek zaciskowych stalowych lub taśmy stalowej Bandimex.

Średnica - fi 32 mm
Wysokość - 1500 mm
Waga - 0,4 kg

PRZY WIĘKSZYCH ILOŚCIACH MOŻEMY WYKONAĆ DOWOLNĄ WYSOKOŚĆ TYCZKI.